Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZLATÝ RETRÍVRObrazek

VÝŠKA: 51-61 cm

HMOTNOST: 27-36 kg

POVAHA: Zlatý retrívr je velmi společenský pes s vyrovnanou povahou. projevuje se dobromylně a snaží se vyhovět svému pánovi. Je klidný a agresivita je mu zcela cizí. Štěká velmi málo. Je značně přispůsobivý. Vyniká inteligencí a rád pracuje pro svého pána. Citlivě vnímá tvrdá slova i náladu panujucí v domě. Nerad zůstává sám. Většina jedinců ráda plave a je sportovně založená. Velmi dobře vychází s ostatními psy, i se zastupci stejného pohlaví. Vztah s ostatními zvířaty byvá velmi dobrý, je však na místě obeznámit s nima psa již v raném věku. S dětmi vychází velmi dobře, vzhledem k jeho dobromyslnosti je však třeba spíš dohlédnout na děti, aby psa nějak netrápily. Někteří jedinci se chovají ostražitě k neznámým návštěvníkům, jsou to však výjmky.Zlatý retrívr je v první řadě lidumil, který každou návštěvu, žádoucí či nežádoucí, přijme přatelsky.

ObrazekPÉČE: Srst je nutno pravidelně česat a kartáčovat, především na místech, kde by mohla plsnatět, jako například na kalhotkách.pravidelně zastřihavejte chlupy vyrůstající mezi polštařky.Prohlízejte uši připadne vystříhejte příliš husté chlupy kolem zvukovodu pod chlopní ucha.Nejméně jednou ročně by se srst měla trimovat (ručně trhat).

POHYB: Toto plemeno potřebuje více pohybu, má velkou výdrž a rádo pobýváObrazek venku.Většina miluje plavaní a aportování. Každý z nich jde s nadšením na dlouhou vycházku bez vodítka do přírody.V dospělosti můžete retrívra nechat pravidelně běhat vedle kola.

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

retrívr

(sára stanková 10 let, 4. 12. 2010 18:14)

tak tohle jsou ti nejhezčí a nejrostomilejší pejsci na celém světě

Retrívr

(david, 27. 7. 2007 8:55)

retrívr je nejhezčí pes na světě

hezký

(Aoljak, 24. 7. 2007 11:08)

to je krásný